Sofa gości niemal w każdym salonie – niezależnie od jego metrażu czy stylu, w jakim został zaaranżowany. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób dobrze dobrać kolor i rodzaj obicia w salonowej sofie. Bo nie oszukujmy się – inwestycja  w jej zakup będzie pomyślana co najmniej z myślą o kilkuletnim użytkowaniu.

Pierwsza kwestia podczas wyboru koloru sofy – ma on możliwie jak najbardziej idealnie współgrać z pozostałym wystrojem wnętrz – dominującym nie tylko w salonie. Dobrze byłoby, gdyby sofa dostępna była w dość stonowanej kolorystyce, choć w ostatnich latach obserwować można zwiększone zainteresowanie zakupem kolorowej sofy do salonu. W tym szczególnym przypadku jednak , to właśnie sofa odgrywa rolę głównego mebla we wnętrzu. W sytuacji jednak, gdy nasz wybór padnie jednak na sofę w dość wyrazistym kolorze, nie warto wprowadzać żadnych dodatkowych, multikolorowych dodatków do salonu.

Myśląc z kolei o rodzaju obicia naszej sofy salonowej, warto dobrze rozeznać się w możliwościach dostępnych współcześnie na rynku. Rodzina z małymi dziećmi raczej nie zdecyduje się na zakup kanapy w jasnym kolorze, bo będzie ją bardzo ciężko utrzymać w czystości. Tu zaś najlepiej sprawdzą się rozwiązania z ekoskóry – nie dość, że są bardziej atrakcyjne finansowe, to dodatkowo bardzo łatwo je skutecznie wyczyścić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ekoskóry nie poleca się szczególnie w jednym przypadku – jeśli wraz z członkami rodziny mieszkają także futrzani podopieczni. Obicie tego rodzaju bowiem może zostać szybko przez nich przerysowane. I zupełnie straci na atrakcyjności wizualnej.