Prostota, maksymalna elegancja i duża praktyczność. Takie właśnie cechy mieć w sobie powinna każda sofa dedykowana przestrzeni domowej. Dobrze, jeśli wśród bogatego asortymentu meblowego dostępnego współcześnie, znajdziemy swój wymarzony model. Dziś jednak przypatrzmy się kilku propozycjom meblowym dostępnym na rynku – idąc w klimat stylu skandynawskiego.

Rozkładana sofa w odcieniach szarości czy nie tylko, to mebel nie zajmujący zbyt wiele miejsca, a dostępny w ciekawej, maksymalnie prostej formule mebla tapicerowanego z elementami pikowanymi. Jeśli wybierzemy model z oparciem rozkładającym się w dwóch częściach, zyskamy dostęp do ciekawego i bardzo praktycznego rozwiązania meblowego, które z powodzeniem odnajdzie się niemal w każdej przestrzeni mieszkalnej. Jeśli dodatkowo sofa ustawiona jest na 4, a nawet 5 metalowych nóżkach, zyskuje na sporej stabilności – liczonej nawet w latach.

Szare pikowane sofy na drewnianych, stylowych nóżkach, to z kolei propozycja stanowiąca jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań branżowych. Pikowane oparcie to urok i czar takiego mebla, który może stanąć nie tylko w salonie, ale i sypialni czy pokoju gościnnym. Wszystko w zależności od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników.

Oczywiście w salonie sprawdzą się również maksymalnie proste modele sof, dostępne często także w odcieniach szarości. W tej barwie bowiem zaklęta jest ponadczasowa uniwersalność i szyk – tak poszukiwane przez naprawdę wielu inwestorów. A na rynku sof jest z czego wybierać – to fakt!